transport marfa

Reprezentant vânzări

Candidatul Ideal

  • Studii superioare;
  • Experiență în domeniu minim 3 ani;
  • Abilități puternice de ascultare și înțelegere, persuasiune și negociere pentru buna gestionare a relației de afaceri cu partenerii Logitrans;
  • Comunicare eficientă, transmiterea de mesaje clare și concise, capacitatea de argumentare într-o dezbatere;
  • Rezistență la stres; automotivare permanentă; atenție distributivă;
  • Organizare și gestionare a agendei în funcție de priorități;
  • Foarte bune abilități de lucru individual, în echipă, cât și la nivel interdepartamental;
  • Orientat spre rezultat și performanță;
  • Mod de lucru dinamic și capacitate de adaptare la diferite situații, respectă termenele limita;
  • Orientare spre client, capacitate de pliere în funcție de tipologia clientului;
  • Cunoașterea limbii engleze, scris și vorbit sau a unei alte limbi constituie un avantaj;

Descrierea jobului

Sumarul responsabilităților:

  • Promovarea și vânzarea serviciilor de transport internațional de marfă, oferite de Logitrans România;
  • Gestionarea relației de business cu clienții și cu partenerii Logitrans prin furnizarea unui serviciu superior calitativ;
  • Livrarea la timp și la o calitate superioară a soluțiilor de transport Logitrans, în funcție de nevoile clienților Logitrans;
  • Colaborarea eficientă cu departamentul operațional și cu departamentele suport Logitrans;
  • Monitorizarea încasărilor facturilor la timp;
  • Menținerea și dezvoltarea armonioasă a portofoliului de clienți Logitrans;
  • Întocmirea de rapoarte săptămânale privind activitatea planificată/desfășurată;

Beneficii:

  • Bonuri de masă;
  • Zi liberă cu ocazia zilei de naștere;
  • Salariu fix + Bonusuri de performanță;
  • Acces la programul de formare și dezvoltare al companiei;
  • Laptop/telefon;
  • Autoturism de serviciu – în cazul activitații de teren.

Descrierea companiei

De ce să lucrezi la Logitrans?

  • Îți putem oferi un mediu de lucru captivant și dinamic, care să îți ofere o experiență valoroasă și care va contribui la dezvoltarea ta viitoare în cadrul organizației Logitrans;
  • Vei avea ocazia de a interacționa cu colegi foarte angajați din diferite culturi și de a influența dezvoltarea viitoarelor noastre servicii;
  • Îți ascultăm ideile pentru îmbunătățirea experiențelor angajaților și partenerilor Logitrans, le selectăm pe cele mai performante și te implicăm în implementarea lor;
  • Munca în echipă, energia, pasiunea și respectul pentru om sunt valorile cheie ce stau la baza culturii noastre organizaționale.

Citește mai multe despre experiența Logitrans România și descoperă și alte motive pentru care să lucrezi alături de noi: https://logitrans-romania.com/cariere/